Informacja

Sprzedajemy samochód – poradnik dla każdego 2016


Sprzedaż auta używanego to poważna decyzja i jednocześnie zadanie stosunkowo trudne. Oczywiście mowa tutaj o sprzedaży, która jest opłacalna, bowiem sprzedanie samochodu za bezcen nie wymaga większej wprawy, przygotowań i umiejętności. Aby jednak sprzedać samochód i być ze sprzedaży zadowolonym, trzeba przygotować do sprzedaży nie tylko auto, ale również samych siebie. 

Rozpoznanie rynku

Kluczową sprawą jest rozpoznanie rynku. Sprzedając auto, które jest popularne, należy rozpoznać czy faktycznie jest ono popularne ze względu na ilość ofert, czy też jest często kupowane. Czasem taka nadmierna popularność szybko niknie, a cena samochodu po kilkunastu tygodniach może nawet nieznacznie podskoczyć. 

Sprzedając samochód kolekcjonerski, lub też rzadki, czy nawet nietypowy, bardzo istotne jest zapoznanie się z potrzebami kupujących. Kabriolet sprzedawany zimą to nie najlepsze rozwiązanie, a sprzedawanie samochodu kolekcjonerskiego poprzez ogłoszenia lokalne raczej nie wypali. 

Rynek najlepiej rozpoznać rzecz jasna poprzez konkurencję, czyli sprawdzenie portali ogłoszeniowych, ofert firm, autokomisów, a także ogłoszeń lokalnych. Rozpoznanie rynku ma na celu również wycenienie samochodu, co nie jest wcale łatwe. 

Wycena auta

Bardzo istotnym czynnikiem, od którego zależy powodzenie w sprzedaży samochodu jest wycena tegoż auta. Niewłaściwa wycena może nas narazić na straty, zbyt wysoka natomiast narazi nas na długotrwałe oczekiwanie i brak jakiegokolwiek odzewu. 

Chcesz szybko sprzedać auto – sprawdź już teraz ile za nie zapłacimy wypełniając formularz bezpłatnej wyceny:

BEZPŁATNA WYCENA SUPERAUTOMARKET

Wycenę dokonuje się na podstawie obserwacji rynku. Określając podstawowe parametry samochodu takie jak rocznik, stan samochodu, przebieg. Bardzo istotne są obecnie dodatki. Dodatkowe wyposażenie samochodu może znacząco zwiększyć jego cenę, tym bardziej, że niektóre auta zyskują nawet kilkanaście procent przy wyposażeniu dodatkowym. 

Przygotowanie samochodu oraz sprzedaż auta

Po rozpoznaniu rynku, dokonaniu właściwej wyceny, a następnie podjęciu działań sprzedażowych, samochód należy odpowiednio przygotować. Samych kanałów sprzedaży jest mnóstwo, warto jednak zainteresować się przede wszystkim tymi najbardziej popularnymi, jak chociażby internet czy też ogłoszenia w prasie specjalistycznej.

Przygotowanie auta powinno opierać się przede wszystkim na zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. To właśnie na nim opierać się będzie w znacznej mierze klient. Konieczne jest przygotowanie odpowiednich dokumentów oraz spisanie umowy kupna-sprzedaży samochodu. Ogłaszać warto się wszędzie, nie ma co jednak liczyć na to, że znajdzie się klienta przypadkowo, a przynajmniej trudno będzie znaleźć klienta, który będzie chciał zapłacić za samochód odpowiednią kwotę.

Sama sprzedaż jest również wymagająca. Umiejętne negocjowanie, a także poinformowanie kupca o ewentualnych mankamentach auta należy do obowiązków sprzedającego. Negocjowanie cen zostawiamy na sam koniec już bezpośrednio przy spotkaniu. 

Nie chcesz czekać na klienta – sprzedaj swój samochód już dziś. Skontaktuj się z nami! Wypełnij formularz bezpłatnej wyceny.

Sprzedajemy samochód – poradnik dla każdego 2016
Oceń ten artykuł


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *