Informacja

SUPERAUTOMARKET – CENY [ CENNIK ]


Wybierając skup aut jedną z kluczowych dla sprzedającego rzeczy oprócz profesjonalnej obsługi oraz bezpieczeństwa transakcji jest oczywiście CENA! Często sprzedający zastanawiają się jakie ceny proponują skupy samochodów i w jaki sposób obliczana jest cena za samochody. Dziś postaramy się odpowiedzieć jakie ceny proponują skupy aut w przy szybkim odkupie aut za gotówkę.

Skup skupowi nie równy

Warto pamiętać, że ceny w skupach aut nawet w jednym mieście mogą być diametralnie różne. Wszystko dlatego, że w ostatnim czasie powstało bardzo wiele skupów samochodów. W znakomitej większości są to jednak niewielkie lub bardzo małe skupy poszukujące okazji. Z tego też względu cena za ten sam samochód może wynosić w jednym skupie aut 20 tyś a w innym 30 tyś. Jak więc wybrać skup aut który zapłaci za nasz samochód możliwie najwyższą cenę?

Jakie skupy aut płacą najwięcej

Poszukując skupu aut przede wszystkim należy poszukiwać dużych najlepiej ogólnopolskich firm działających na rynku od kilku lat i posiadających pozytywne opinie Klientów. Duże skupy posiadające oddziały w całym kraju oraz kupujące dziennie kilka lub kilkanaście aut to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż małe lokalne skupy kupujące jedno lub kilka aut tygodniowo. Duży skup samochodów jest w stanie zaproponować wyższą cenę z prostego powodu – posiada większą zdolność finansową, kupuje więcej samochodów więc może pozwolić sobie na lepszą cenę zakupu auta a tym samym sprzedaż z mniejszym zarobkiem. Nie mniej jednak sama skala zakupu wielu aut pozwala dużej firmie dobrze zarobić pomimo mniejszej marży na jednostkowym samochodzie.

ZRÓB WYCENĘ JUŻ TERAZ W 45 MIN POZNAJ CENĘ ZA AUTO

BEZPŁATNA WYCENA ONLINE SUPERAUTOMARKET

działamy na terenie całego kraju – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice

Małe, działające lokalnie firmy nie mają takiej możliwości. Ze względu na ograniczoną ilość gotówki mogą pozwolić sobie na zakup niewielu aut. Z uwagi na powyższe muszą także kupować samochody w niższych cenach aby na mniejszej ilości samochodów uzyskać planowany zarobek.

Po czym poznać dobry skup aut? 

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Ilość firm które reklamują się w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice czy Kraków jest tak ogromna, że decyzja o wyborze skupu aut może zająć naprawdę dużo czasów oraz nerwów. A przecież nie o to chodzi w szybkiej sprzedaży auta za gotówkę. Superautomarket.pl nieustannie monitoruje ceny konkurencji w związku z czym możemy przedstawić kila podstawowych zasad które pozwolą zawęcić krąg potencjalnych nabywców naszego samochodu.

W pierwszej kolejności poszukując skupu aut należy wyeliminować wszystkie firmy których reklama opiera się na banerach, ulotkach czy plakatach umieszczanych bardzo często w miejscach do tego nie przeznaczonych oraz nie legalnie – za szybami samochodów, na wiatach czy banerach przy drodze należących do zarządcy drogi czy też innych tego typu miejscach. Firma która polega na tego typu „bezpłatnej” i partyzanckiej reklamie bardzo często tak samo podchodzi do swoich Klientów. Wycena auta polega nie na adekwatnej do stanu samochodu cenie ale do ustalenia najniższej możliwej ceny na jaką zgodzi się Klient. Tego typu firmy radzimy omijać z daleka.

Wirtualne skupy aut – to kolejna kategoria firm od których należy trzymać się z daleka jeśli zależy nam na adekwatnej do stanu samochodu cenie. Mając na myśli wirtualne mamy na myśli firmy które na swojej stronie internetowej nie posiadają wskazanego adresu a jedynie nr tel najczęściej komórkowego. W większości przypadków są to firmy zakładane jedynie w poszukiwaniu okazyjnego zakupu auta co tym samym wyklucza możliwość sprzedania samochodu w uczciwej cenie.

Jak wybrać skup aut?

Oprócz wskazanego wyżej kryterium czyli poszukiwania dużych ogólnopolskich firm z kilkuletnim doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami Klientów należy poszukiwać skupów samochodów które są zainteresowane klasą aut które mamy do sprzedania. Sprzedając np samochód którego rok produkcji to 2010 r. powinniśmy szukać skupu aut który określa swój profil jako firma który kupuje np auta nie starsze niż 10 lat. Jeśli sprzedajemy samochód który uchodzi za samochód luksusowy powinniśmy wyszukać w internecie firmę która reklamuje się jako Skup Aut Luksusowych. W takich firmach otrzymamy na pewno wycenę lepszą niż np w skupie aut który oferuje skup każdego samochodu od 1990 do 2012. Jeśli skup aut oferuje kupno aut także praktycznie nowych lub nawet dokonuje przejęć leasingów może to świadczyć o dużej wydolności finansowej a tym samym na możliwości uzyskania wysokiej ceny za nasz samochód.

Ale jakie te ceny są konkretnie ? 

Przede wszystkim należy podkreślić, że żaden nawet najlepszy skup aut nie zaproponuje za samochód ceny rynkowej. Jest to po prostu ekonomicznie nie uzasadnione i jeśli jakiś skup zapewnia na stronie internetowej, że takie właśnie ceny oferuje to powinna się nam zapalić kontrolka ostrzegawcza. Jeśli tak by było ta firma nie musiała by się reklamować jako skup aut za gotówkę – mogła by kupować po prostu samochody na Allegro.

W Superautomarket.pl staramy się na bieżąco monitorować ceny proponowane przez konkurencję i zawsze staramy zaproponować się cenę wyższą – co często nam wychodzi. Nasze ceny można szybko sprawdzić za pomocą formularza wyceny Online dostępnego TUTAJ.

W dużym skupie aut średnio za samochód otrzymamy cenę o 10-20% niższą od ceny rynkowej samochodu. Ustalenie ceny rynkowej za auto wcale nie jest rzeczą prostą. Obecnie na rynku samochodów używanych aut jest bardzo dużo a ceny za auto z tego samego rocznika mogą się różnić nawet o 50%. Aby ustalić cenę należy szukać wśród egzemplarzy o podobnym przebiegu, stanie blacharskim, wyposażeniu oraz stanie technicznym. Często bardzo trudno ustalić to jedynie na podstawie ogłoszeń.

Cena w skupie może być jednak czasami niższa o więcej niż 20% od ceny rynkowej. Wiele zależy od konkretnego modelu samochodu. Zdarzają się auta które na rynku bardzo cieżko sprzedać i właśnie za takie samochody cena może być niższa. Podobnie jest z cenami samochodów luksusowych – są to auta które na rynku wtórnym sprzedają się bardzo długo i nieraz cena zależy po prostu od propozycji klienta.

Auta które przechodziły naprawy blacharskie – tutaj bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie jaka będzie cena zaproponowana przez skup aut. Aby uzyskać możliwie najlepszą cenę należy bardzo dokładnie opisać stan samochodu, jakie były uszkodzenia, jakie naprawy auto przeszło i jak zostały one wykonane

Na niższą cenę za samochód może wpływać także szczególny charakter eksploatacji np jako taxi, nauka jazdy, samochód z wypożyczalni czy też samochód  demo.

POZNAJ SZYBKO I BEZPŁATNIE CENĘ ZA TWÓJ SAMOCHÓD W NAJWIĘKSZYM SKUPIE AUT W POLSCE SUPERAUTOMARKET.PL – WYPEŁNIJ FORMULARZ DOSTĘPNY TUTAJ I SPRAWDŹ SWOJEGO MAILA – WYCENY SPORZĄDZAMY 7 DNI W TYG / 24H – ŚREDNI CZAS OCZEKIWANIA NA ODPOWIEDŹ TO 45 MIN

SUPERAUTOMARKET – CENY [ CENNIK ]
Ocena: 5/5, Ilość: 5


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *