Informacja

Samochód po leasingu – jak szybko sprzedać i czy trzeba przerejestrować?


Jak pokazują badania, ponad 80% firm kupuje samochody w tak zwanym systemie leasingowym. Taki samochód jest jednak własnością banku, natomiast przedsiębiorca płaci co miesiąc konkretną kwotę, celem przedłużenia jakoby wynajmu tego samochodu. Po spłaceniu całości natomiast ma możliwość wykupienia auta za pozostałą kwotę. Tak w skrócie działa leasing, który może trwać nawet 10 lat. Leasing jednak kiedyś się kończy, przychodzi wówczas czas na podjęcie decyzji dotyczącej tego czy wykupić samochód od banku za daną kwotę, czy też lepiej sobie odpuścić taki zakup. Wiele firm wykupuje samochody celem późniejszej sprzedaży, gdyż można tak zrobić, osiągając dodatkowo pewien zysk. Warto jednak wiedzieć, jak, gdzie i kiedy sprzedać auto po leasingu.

Wykupienie i przerejestrowanie auta

Po tym, jak zakończy się już okres leasingowania samochodu, konieczne jest jego wykupienie. Z reguły kwota ta uzależniona jest od wielkości raty i wynosić może nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wykupienie auta stawia przedsiębiorcę już w roli właściciela samochodu, który to samochód jest do jego dyspozycji. Przedsiębiorca może podjąć w tym momencie dwa kroki. Pierwszy z nich to przerejestrowanie i użytkowanie samochodu, bowiem trzeba pamiętać iż dotychczas właścicielem auta była instytucja finansowa. Drugi krok to sprzedaż auta zanim zostanie on jeszcze przerejestrowany, oraz wyciągnięcie ze sprzedaży jak największych zysków. Aby tak zrobić auto musi zostać przekazane z instytucji finansowej do przedsiębiorcy i dalej do ostatecznego klienta w bardzo krótkim czasie, aby nie ponosić dodatkowych kosztów i nie musieć samochodu przerejestrowywać. Warto zaznaczyć, iż samo wykupienie z banku czy też firmy leasingowej kosztuje określoną kwotę pieniędzy, tym samym opłacalna musi być dalsza sprzedaż auta. Aby tak było, cała procedura musi przebiegać szybko i sprawnie, dlatego często samochody poleasingowe sprzedawane są do skupów samochodów. Jest to rozwiązanie opłacalne, ponieważ skupy płacą stosunkowo uczciwe pieniądze za samochody poleasingowe.

Jak sprzedać auto po leasingu

Auto firmowe jest w jakiś sposób eksploatowane. Mniej lub bardziej, w zależności od tego, do jakich celów służy. Dlatego też na rynku trudno jest sprzedać samochód po leasingu, bowiem panuje przekonanie, iż auta te są do maksimum wyeksploatowane, bowiem wykorzystywane były wyłącznie w celach służbowych. Jest to rzecz jasna nieprawda, bowiem firmy bardzo często eksploatują samochody, aczkolwiek dodatkowo dbają o ich regularne przeglądy, a także o to, żeby wszystkie awarie naprawiane były w serwisach firmowych. Sprzedaż auta po leasingu nie musi być więc trudna, skupy aut chętnie takie samochody kupują, kiedy dodatkowo ma się całą książeczkę serwisową pojazdu, łącznie z informacjami dotyczącymi serwisowania auta, wówczas cena samochodu może być nawet o 30% wyższa. Zdecydowanie trudniej jest już sprzedać samochód na tak zwanym rynku wtórnym bezpośrednio do klienta końcowego, ale rzecz jasna jest to możliwe, kiedy auto jest zadbane i sprzedawane za odpowiednią kwotę odstępnego.

SUPERAUTOMARKET.PL  to największy skup aut w Polsce, kupujemy samochody we wszystkich miastach. Nasze siedziby znajdują się w takich miastach jak WARSZAWA, WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW (oferujemy także dojazd do Klienta) sprawdź juz teraz ile zapłacimy za Twoje auto wypełnij formularz BEZPŁATNA WYCENA AUT

Kupujemy także samochody luksusowe takich marek jak PORSCHE, BENTLEY, RANGE ROVER, AUDI, BMW, MERCEDES I INNE

Samochód po leasingu – jak szybko sprzedać i czy trzeba przerejestrować?
Oceń ten artykuł


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *