Poradnik Kierowcow

Rozwód a szybka sprzedaż samochodu


Rozwód nie jest wydarzeniem, które chce się rozpamiętywać. Często wiele lat wspólnego życia nagle się kończy z powodów mniej lub bardziej poważnych. Czasami niestety nie da się uniknąć rozwodu, mimo najszczerszych chęci obojga partnerów. Z rozwodem związany jest oczywiście podział majątku, czyli sprzedaż ruchomości bądź nieruchomości, a następnie podzielenie majątku bezpośrednio na dwie, rozstające się ze sobą osoby. Aby zakończyć sprawę bez problemów i dodatkowych ekscesów trzeba zrobić to szybko. Jednak jak wiadomo, chcąc sprzedać coś szybko, często można stracić, tak jest przykładowo z samochodem.

Samochód pod młotek
Niestety, wspólny samochód bardzo często musi być sprzedany w przypadku rozwodu. Często pieniądze muszą zostać podzielone szybko, bowiem byli już małżonkowie nie potrafią dogadać się co do tego, kto zostawi samochód i spłaci drugą osobę. Zawsze w przypadku takiej sprzedaży właściciele auta są nieco na niej stratni. Można jednak te straty zminimalizować, natomiast samochód można sprzedać stosunkowo szybko. Tradycyjne sposoby niestety bardzo często ciągną się nawet miesiącami, komisy samochodowe nie chcą natomiast skupować aut, które nie są okazyjne, bądź też takich, które mało rotują na rynku. Można oczywiście wystawić ogłoszenie i liczyć na szybką decyzję kogoś, kto chce auto kupić, jednak wówczas cena takiego samochodu musi być naprawdę bardzo mocno okazyjna. W przypadku rozwodu lub nawet jeszcze przed nim gdy istnieje konieczność szybkiej sprzedaży samochodu warto rozważyć możliwość sprzedaży auta w skupie samochodów.

Sprzedaż samochodu do skupu i pieniądze do ręki
Ani komisy samochodowe, ani tym bardziej wszystkie skupy samochodowe nie zawsze oferują zakup auta i gotówkę od ręki. Jednak znaleźć można na rynku skupy, które w ten sposób działają. Sprzedaż samochodu w takich miejscach jest stosunkowo opłacalna, bowiem podpisywana jest odpowiednia umowa, wcześniej natomiast auto jest dokładnie oglądane, a oferta przedstawiona przez rzetelny skup obejmuje natychmiastowy zakup auta i tym samym przekazanie gotówki bezpośrednio z ręki do ręki. Zaletą takiej sprzedaży jest jej szybkość. Dobre skupy działają w ciągu maksymalnie 24 godzin, proponując korzystne warunki i zakup auta już na następny dzień od daty zgłoszenia. Oczywiście na rynku jest mnóstwo skupów, jak i komisów, które będą proponowały rozwiązania bardzo niekorzystne dla klienta, szczególnie, jeżeli rozniesie się wiadomość, iż potencjalnemu klientowi, zależy na tym, aby sprzedać auto jak najszybciej. Wiele komisów oferuje jednak warunki bardzo atrakcyjne i bardzo korzystne, takie, które nie powodują niesmaku u osoby sprzedającej auto, wynikającego z tego, że samochód poszedł pod młotek praktycznie za bezcen. Niestety, rozwód jest wydarzeniem zdecydowanie bardzo przykrym, często wiąże się ze sprzedażą auta. Zamiast w związku z tym oddawać go za pół darmo, lepiej znaleźć solidny skup, który zapłaci za samochód uczciwą cenę w gotówce, od ręki i bez żadnych dodatkowych pytań oraz zbędnych negocjacji.

Superautomarket.pl to największy skup samochodów za gotówkę w Polsce. Gwarantuje szybki odkup aut nie starszych niż 13 lat na terenie całego kraju. Sprawdź już teraz cenę swojego samochodu wypełniając formularz Online na naszej stronie.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *