Poradnik Kupujących

Odbiór nowego auta w salonie i oddanie starego w rozliczeniu – jak nie dać się oszukać?


Kupno nowego samochodu prosto z salonu to nie lada wydatek. Jednak nowy samochód cieszy jak mało co, bowiem zapach nowości utrzymuje się w nim przez wiele długich lat. Wydaje nam się, iż kupno samochodu prosto z salonu, to gwarancja, iż otrzymamy auto nieskazitelne, doskonałe i przede wszystkim takie, do którego nie będziemy musieli dokładać. Tymczasem bardzo często zdarza się, iż nawet w salonach samochodowych jesteśmy w jakiś sposób oszukiwani. Często zarówno pod kątem finansowym, jak również możliwych dodatków czy też opcji specjalnych w samochodach. Warto wiedzieć, jak nie dać się oszukać.

Sprawdź opinie na temat salonu

Dealerów różnych marek samochodowych jest w Polsce tysiące. Toyotę można kupić w kilku miejscach w promieniu kilkunastu kilometrów, a sami dealerzy często zawzięcie ze sobą rywalizują. Bardzo często klient może więc wynegocjować sobie bardzo korzystne warunki, musi jednak wiedzieć, w jaki sposób podjąć negocjację oraz jak zareagować na proponowaną przez handlowca ofertę. Przed jakimkolwiek podpisaniem umowy kupna-sprzedaży samochodu, należy koniecznie sprawdzić opinie na temat danego salonu. Prawda jest taka, że powszechnie uważa się, iż salony chcą szanować swoich klientów. Wielu dealerów jednak wykorzystuje naiwność oraz pełne przekonanie, iż samochód kupiony w takim salonie jest idealny i doskonały. Dlatego opinia, zarówno na temat obsługi klienta, jak również obsługi posprzedażowej i serwisu jest bardzo ważna. Często dealerzy gwarantują wieloletni i tani serwis po to, by w ostateczności stosować wyjątkowo drogie części, które rzekomo są najlepsze i najtańsze na rynku. Tego typu opinie są więc najbardziej istotne i jednocześnie najważniejsze dla ostatecznej decyzji.

Sprawdź ceny i konkurencję

Klient kupuje oczami, szczególnie wtedy, kiedy chodzi o tak piękną rzecz, jaką jest nowy samochód. Dlatego też w salonach samochody prezentują się pięknie i wzorowo, a klient złapany w pułapkę, później bardzo często działa bardzo szybko i niezwykle pochopnie. Aby tego uniknąć trzeba od samego początku do samego końca zachować zimną krew. Lepiej jest dwukrotnie sprawdzić ceny u konkurencji, opinie na temat sprzedawcy oraz konkretne informacje na temat danego modelu przed zakupem. Warto zastanowić się, czy faktycznie opcje, które prezentuje sprzedawca są atrakcyjne, czy faktycznie cena jest odpowiednia w stosunku do oferowanego pakietu razem z samochodem i czy naprawdę zakup w określonej wersji będzie idealnym zakupem. Sprawdzenie i porównanie cen, a także możliwości u wybranego dealera, jak również u konkurencji jest więc podstawą.

Kupując nowe auto trzeba zatem również bardzo uważać. Nie dajmy się oszukać. Pamiętajmy, że producent dorzuca swoje w możliwościach samochodu, a handlowiec dodatkowo je podnosi. Później reklamacje związane z tego typu elementami nie będą uwzględniane, a my jako klienci będziemy stratni, bo inny model i inna marka byłyby nie tylko lepsze, ale i tańsze, co często powoduje kaca zakupowego, zamiast radości związanej z posiadaniem nowego samochodu.

Bardzo ważne: Przed odbiorem auta sprawdź czy dany egzemplarz posiada wszystkie elementy wyposażenia które zostały zamówione, czy rok produkcji auta się zgadza, warto także sprawdzić samochód miernikiem lakieru czy posiada on oryginalny fabryczny lakier.

Pozostawienie samochodu w rozliczeniu. Często salon samochodowy proponuje pozostawienie poprzedniego samochodu w rozliczeniu. Wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie gdyż jest ono w miarę wygodne. Niewiele jednak ludzi zdaje sobie sprawę, że ceny proponowane przez salony samochodowe za auta pozostawione w rozliczeniu są bardzo niskie. W przypadku gdy zamierzasz oddać auto w rozliczeniu do dilera samochodowego koniecznie sprawdź najpierw jaką cenę możesz uzyskać za samochód w największym skupie aut w  Polsce SuperAutoMarket.pl – już teraz wypełnij formularz wyceny Online dostępny tutaj BEZPŁATNA WYCENA AUT

Odbiór nowego auta w salonie i oddanie starego w rozliczeniu – jak nie dać się oszukać?
Oceń ten artykuł


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *