Informacja

Odbiór auta w salonie / oddanie samochodu w rozliczeniu / sprzedaż samochodu u autodilera


Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zakup samochodu używanego na polskim rynku wtórnym to nie lada wyzwanie. Dominują tutaj auta powypadkowe, z różnego rodzaju wadami ukrytymi czy też z przekręconymi licznikami. A jak wygląda sytuacja podczas kupna samochodu w salonie? Czy tutaj możemy czuć się zupełnie bezpiecznie i całkowicie możemy dać się porwać emocjom jakie towarzyszą zakupowi nowego samochodu? W większości przypadków jest to bezpieczne (oczywiście gdy kupujemy auto fabrycznie nowe, używane przysalonowe samochody to już zupełnie inna sprawa) ale co jakiś czas słyszymy, że ktoś kupił nowy samochód w salonie a następnie okazało się, że był malowany. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Zacznijmy od umowy z dilerem – wiele osób po kupnie ale jeszcze przed odbiorem samochodu w ogóle nie czyta umowy którą podpisał z salonem samochodowym. Przede wszystkim jeszcze przed podpisaniem umowy w salonie warto przeczytać czy cena samochodu nie może ulec zmianie ze względu na zmiany kursu Euro. Zdarza się to rzadko ale jednak się zdarza i przy samochodzie o dużej wartości różnica cenowa może być znaczna. Ważniejszą jednak sprawą jest zapoznanie się ze stanem samochodu zaraz po dostarczeniu go przez producenta do salonu samochodowego. Jak wiadomo auta do salonu docierają na różne sposoby – drogą morską czy też na specjalnych autolawetach na których mieści się kilka lub kilkanaście aut. Nie są one zabezpieczone w jakiś szczególny sposób i zdarza się ostatnio coraz częściej, że podczas transportu ulegają uszkodzeniu. Uszkodzenie nie musi być duże – może być spowodowane delikatnym przerysowaniem lub też odpryskiem kamienia. Gdy do salonu trafia taki samochód przechodzi on tzw. polerkę lakieru w celu usunięcia rys. Na pierwszy rzut oka samochód po polerce i przed polerką niczym się nie różni natomiast w rzeczywistości nowy samochód po polerce ma zeszlifowane ok 30% oryginalnej powłoki lakierniczej. Taki zabieg wpływa na trwałość lakieru – w przyszłości nasz samochód łatwiej będzie można uszkodzić chociażby podczas mycia oraz będzie on bardziej wrażliwy na warunki atmosferyczne.

Odbiór nowego auta

Przed odbiorem auta warto na pewno wato dokładnie zapoznać się ze specyfikacją samochodu i porównać czy oferowany w salonie nam samochód ma dokładnie takie wyposażenie jak w naszej specyfikacji. Naprawdę wato to zrobić gdyż różnorodność wyposażenia samochodów w różnych modelach jest tak duża, że wkradają się tam często błędy. Być może wyda się to niedorzeczne i wydawać by się mogło, że wstydliwe ale kupując auto w salonie warto mimo wszystko sprawdzić czy wszystkie elementy samochodu posiadają oryginalną warstwę lakierniczą. Nie są to częste przypadki ale w ciągu ostatnich kilku lat od czasu do czasu otrzymujemy informacje o tym, że auto kupione w salonie było już lakierowane.

Oddanie starego samochodu do salonu w rozliczeniu

Bardzo często zdarza się, że kupujemy nowy samochód u tego samego dilera co nasz poprzedni lub też diler u którego kupujemy samochód ma przy salonie jeszcze salon z autami używanymi. Wówczas pracownicy na pewno zaproponują nam oddanie naszego poprzedniego samochodu w rozliczeniu w zamian za rabaty i drobne upominki od salonu samochodowego. Większość z nas zgadza się bez problemu gdyż i tak poprzedni samochód nie jest nam potrzebny. Liczymy przy tym na uczciwą cenę odkupu gdyż w końcu jesteśmy w salonie samochodowym. Jak się jednak okazuje dilerzy samochodowi proponują najniższe na rynku ceny odkupu samochodów – niższe niż autokomisy a w niektórych przypadkach lombardy! Średnio diler zaproponuje nam ok 30% !!! realnej wartości samochodu jako cenę odkupu. Polecamy przed decyzją o sprzedaży samochodu u autoryzowanego dilera sprawdzić jaką cenę odkupu zaproponują nam autokomisy z naszego miasta chociażby za pomocą specjalnego narzędzia na stronie https://superautomarket.pl/

Odbiór auta w salonie / oddanie samochodu w rozliczeniu / sprzedaż samochodu u autodilera
Ocena: 4.5/5, Ilość: 2


4 komantarzy na “Odbiór auta w salonie / oddanie samochodu w rozliczeniu / sprzedaż samochodu u autodilera

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *