Informacja

Jak szybko sprzedać samochód używany


Chęć wymiany samochodu na nowy. A może po prostu potrzeba zdobycia pieniędzy. Różne aspekty naszego życia pchają nas do tego, aby sprzedać samochód. Jeszcze kilka lat temu, kiedy rynek wtórny był naprawdę chłonny i każdy szukał samochodu, sprzedaż auta używanego była kwestią kilku godzin. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Dlatego rozwiązań jest kilka. Można albo przez długi czas próbować sprzedać auto z zyskiem, albo sprzedać samochód jak najtaniej, żeby jak najszybciej się go pozbyć. Inną możliwością jest również sprzedaż auta w dobrej cenie do SuperAutoMarket.pl

Cel sprzedaży auta używanego

Sprzedaż samochodu musi mieć konkretny cel. Czasem jest to sprzedaż dla pieniędzy, czasem chęć zmiany auta, innym razem znowu sprzedaż w wyniku trudnej sytuacji życiowej. Od tego, jak szybko chcemy sprzedać samochód, zależy też ile na nim możemy zarobić lub też stracić. W dzisiejszych czasach, gdzie setki handlarzy samochodów ma problem ze sprzedażą swoich aut, trudniej jest sprzedać je również osobie, która jest w tej kwestii amatorem. Jeżeli auto nie jest jakieś wyjątkowe, lub też nie cechuje się niczym specjalnym, wówczas szybka sprzedaż auta jest możliwa poprzez skupy samochodów. Tam płaci się za auto natychmiastowo i gotówką. Nie są to komisy, które przetrzymują auta miesiącami czekając na klienta. SuperAutoMarket.pl płaci gotówką i kupuje auto od ręki. Prywatni handlarze bardzo często proponują ceny niezwykle zaniżone, które są przeważnie rzadko akceptowalne. Oczywiście można sprzedać auto takiemu handlarzowi, jednak nie warto wówczas liczyć na korzystną sprzedaż. Jeżeli celem natomiast jest dobry zarobek na samochodzie, wówczas warto szukać kupca prywatnie. Może to jednak trwać miesiącami, a nawet rok, w zależności od tego, ile chce się na samochodzie zarobić.

Zalety sprzedaży w skupie aut

Będąc prywatnym użytkownikiem samochodu i sprzedając samochód po to, żeby kupić drugie auto, najszybciej można sprzedać samochód bezpośrednio handlarzowi, lub profesjonalnemu skupowi samochodów. Sprzedaż w skupie ma swoje wady i zalety, jednak zalet jest z pewnością nieco więcej. Przede wszystkim SuperAutoMarket.pl zawsze płaci za samochód od ręki. Nie ma mowy o tym, że samochód będzie wzięty w przetrzymanie. Wręcz przeciwnie, za auto opłata jest wnoszona natychmiastowo, co znacząco usprawnia sprzedaż. Skup ponadto oferuje za auto uczciwą cenę. Jeżeli samochód jest bardzo sfatygowany, wówczas można próbować go sprzedać i utajnić przed nowym właścicielem faktyczny stan techniczny, bądź też sprzedać auto w skupie, bez utajniania takich informacji. Należy mieć jednak świadomość, że zatajenie faktycznego stanu technicznego jest zwyczajnie niemoralne i bardzo niebezpieczne dla nowego właściciela. W granicznych przypadkach taka osoba może nas oskarżyć o sprzedaż auta, które jest niesprawne technicznie i o utajnienie takiej informacji. Tymczasem w skupie nawet za samochód w złym stanie technicznym otrzyma się stosunkowo dobrą cenę, adekwatną do tego, jak samochód wygląda i jak dużo środków trzeba w niego włożyć – zachowując przy tym wszystkim czyste sumienie J.

Już teraz sprawdź ile skup aut Superautomarket.pl zapłaci za Twoje auto! Wypełnij formularz wyceny Online na naszej stronie a propozycja zakupu Twojego samochodu zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 40 min!

 

Kupujemy wszystkie auta nie starsze niż 12 lat w tym samochody prawie nowe oraz auta luksusowe!

Jak szybko sprzedać samochód używany
Oceń ten artykuł


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *