Informacja

Jak bezpiecznie i z zyskiem sprzedać samochód?


Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy rozpoczęła się fala napływu używanych samochodów z Europy Zachodniej, na sprzedaży aut w Polsce można było zbić niemały majątek. Obecnie, ze względu na niezwykle wysoką konkurencję na rynku aut używanych, niełatwo jest sprzedać samochód w dobrej cenie. Co więcej, szybka sprzedaż samochodu z zyskiem jest bardzo trudna. Oczywiście nie oznacza to, że jest niemożliwa.

 

Sprzedaż samodzielna

Mając na sprzedaż samochód używany, można spróbować go sprzedać w sposób samodzielny. Zresztą Internet daje nam sporo niezbędnych narzędzi, które są doskonałe przy sprzedaży samochodu na własną rękę. Wszelkiego rodzaju aukcje Internetowe, profesjonalne serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi oraz wiele innych stron i serwisów, to wszystko gwarantuje nam, że w ciągu kilku godzin samochód obejrzy kilkanaście do kilkudziesięciu osób. Jednocześnie, wśród tych osób, które obejrzą ogłoszenie, realnie zainteresowanych zakupem samochodu będzie niewielu. Do tego musi bowiem również dojść czynnik poszukiwania akurat danego modelu przez konkretną osobę, no i oczywiście fakt, że auto znajdować się powinno stosunkowo blisko zamieszkania klienta. Wszystko rzecz jasna dotyczy raczej samochodów popularnych.

 

Sprzedaż przez pośrednika

Sprzedaż taka wiąże się z pewnymi kosztami. Sprzedający nie ponosi tych kosztów bezpośrednio, jednak musi liczyć . W przypadku autokomisu – auto nadal pozostaje naszą własnością tak więc koszty związane z przedłużeniem ubezpieczenia oraz wykonaniem przeglądu ponosimy nadal. W przypadku gdy w samochodzie podczas kolejnego przeglądu wyjdą na jaw kolejne usterki – to także my pokryjemy ich koszty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że ceny rynkowe w przypadku samochodów używanych mają niezwykle szeroką rozpiętość. Zwykle gdy oddany samochód do komisu samochodowego nawet w dobrej cenie po doliczeniu marży komisu oferta przestanie być atrakcyjna dla kupującego. Wówczas musimy się liczyć z długotrwałym postojem samochodu i utrudnioną sprzedażą.

 

Skup i komis — najszybszy sposób sprzedaży

Szybka sprzedaż samochodu używanego jest z reguły czymś zupełnie odmiennym od sprzedaży samochodu z zyskiem. Przede wszystkim, chcąc sprzedać samochód w trybie ekspresowym trzeba mieć niebywałe szczęście lub też udać się do skupu samochodów. O ile w skupie raczej bez zbędnych pytań zaproponują za samochód gotówkę, o tyle w komisie jego właściciel musi zastanowić się nad opłacalnością takiego interesu w długotrwałym wymiarze czasu. Co to oznacza? Oznacza to, że w komisie samochód może stać nawet rok czasu, a po jego sprzedaży musi się co najmniej zwrócić. Nie należy zakładać, że w firmie typu skup samochodów za gotówkę sprzedamy samochód w cenie powyżej górnej granicy ceny rynkowej. Dobre i sprawdzone ogólnopolskie skupy samochodów płacą w granicach 90% ceny rynkowej samochodu. Dużym plusem sprzedaży w skupie samochodów jest możliwość natychmiastowego otrzymania gotówki za samochód a także szybka sprzedaż.

 

Co wybrać

Niewątpliwie najbardziej opłacalnym wyborem jest sprzedaż samochodu na własną rękę. Nie mniej jednak obecnie polski rynek motoryzacyjny jest przesycony i sprzedaż nawet popularnej marki może trwać kilka miesięcy – taka sytuacja powoduje konieczność nakładów finansowych na samochód a także spadek ceny wraz z upływem czasu. Dodatkowo nigdy nie mamy gwarancji, że sprzedamy samochód w naszej wymarzonej cenie. Sprzedaż samochodu na własną rękę wraz z ciągłym użytkowaniem może skończyć się także wystąpieniem usterki. W pewnym momencie okaże się, że bardziej opłacalne było sprzedanie auta do skupu

Superautomarket.pl – to ogólnopolska firma prowadząca skup samochodów za gotówkę na terenie całego kraju. Posiadamy sieć oddziałów oraz partnerów w każdym województwie. Kupujemy od ręki każdy rodzaj samochodów – osobowe, dostawcze, ciężarowe, luksusowe – nie starsze niż 14 lat.

Jak bezpiecznie i z zyskiem sprzedać samochód?
Oceń ten artykuł


2 komantarzy na “Jak bezpiecznie i z zyskiem sprzedać samochód?

  1. Ksawery

    Ok czyli rozumiem, że jak chciałbym szybko sprzedać swój samochód do dostanę za niego 90% jeśli bym sprzedawał od ręki za gotówkę w wasze firmie?

  2. Robert Sant

    witam, do końca roku muszę sprzedać auto – nie chcę się bawić w szukanie Klienta, Jaka jest cena u Was za Passata z roku 2010 r. Comfortline?? Pracujecie między świętami a sylwestrem?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *