Informacja

Dlaczego warto kupić samochód z polskiego salonu (polskiej sieci dystrybucji)


Planując zakup samochodu używanego często jedną z pierwszych decyzji jaką należy podjąć to wybór czy decydujemy się na zakup samochodu używanego zakupionego w polskim salonie czy też auto sprowadzone np z Niemiec. 

Importerzy aut z Niemiec przekonują nas, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup auta od naszych zachodnich sąsiadów. Używają argumentów, że Niemcy bardziej dbają o auta, serwisują je regularnie w autoryzowanych serwisach ASO, drogi na zachodzie są mniej dziurawe. Ile jednak w tym prawdy? Naszym zdaniem w obecnych czasach niewiele. Faktycznie wyżej wymienione argumenty były aktualne ale 10 lat temu, obecnie są jedynie elementem marketingu firm które importują samochody.

Jeśli planujesz kupić samochód sprowadzony zapoznaj się z naszym artykułem:

Czy lepiej kupić auto w Polsce czy sprowadzić z Niemiec

Jeśli chcesz kupić samochód kilku letni to zdecydowanie warto rozważyć zakup samochodu z polskiej sieci dystrybucji. Po pierwsze kupując taki samochód możesz w prosty sposób oraz szybko sprawdzić całą historię samochodu – ilu miał właścicieli (karta pojazd), czy były to osoby prywatne czy firmy, potwierdzić jego przebieg oraz aktualność przeglądu oraz ubezpieczenia (www.historiapojazdu.gov.pl) . Nasz skup aut we Wrocławiu może pomóc Państwu również w ocenie historii danego pojazdu. Zapraszamy do kontaktu.

Szybko można także zweryfikować jego historię serwisową w salonie w którym auto zostało kupione. Kupując taki samochód nie narażamy się na zakup aut powypadkowych lub też z przekręconym licznikiem. Samochody z polskich salonów są także zadbane – Polacy bowiem tak samo często jak i Niemcy serwisują samochody w ASO czyli w salonie w którym je kupują. Praktycznie każde auto kupione w polskim salonie musi przejść pierwsze 3 przeglądy serwisowe w ASO aby nie stracić gwarancji.

Samochody z polskich salonów regularnie serwisowane w salonie w niczym nie ustępują samochodom sprowadzonym z Niemiec a wręcz bardzo często są w lepszym stanie technicznym oraz wizualnym.

 

Dlaczego warto kupić samochód z polskiego salonu (polskiej sieci dystrybucji)
Oceń ten artykuł


One comment on “Dlaczego warto kupić samochód z polskiego salonu (polskiej sieci dystrybucji)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *