Poradnik Kierowcow

Czym się kierować wybierając skup samochodów


JAK WYBRAĆ SKUP AUT?

Skupy samochodów w drugiej połowie pierwszej dekady XX wieku rozwijały się i powstawały w niezwykle szybkim tempie. Dzisiaj biznes ten nie jest już tak bardzo dochodowy, a zatem i skupy samochodów zniknęły z mapy Polski, natomiast przetrwały jedynie te najsilniejsze i najlepsze z punktu widzenia klienta, oferujące rzetelność, uczciwość i lojalność wobec klientów. Przetrwały również te, które notorycznie naciągają klienta, niestety, na swoją korzyść. Czym zatem kierować się, kiedy chce się sprzedać samochód do skupu samochodów? Jaki skup wybrać, tak aby oferował jednocześnie dobre ceny i uczciwą współpracę na linii  klient – skup, czyli w tym wypadku sprzedający – kupujący. 

Porównanie ofert skupów

Wiele profesjonalnych skupów samochodów oferuje swoje usługi w systemie mobilnym. Oznacza to, że klient nie musi specjalnie wysilać się celem sprzedaży auta. Skup profesjonalny powinien oferować wstępną wycenę on-line, wyłącznie na podstawie zdjęć oraz opisu samochodu przez klienta. Oznacza to, że klient składa specjalny formularz, taki jak w tutaj, dzięki któremu skup w ciągu kilku godzin podaje wstępną, jednak nikogo nie zobowiązującą ofertę zakupu samochodu po konkretnej cenie. Jeżeli jest wstępna zgoda klienta i skupu, wówczas dochodzi do spotkania. W tym wypadku oferty skupów mogą być bardzo różne. Najlepiej więc porównać je poprzez właśnie wycenę wstępną. Jeżeli skup jest konkretny, to przedstawi ofertę nie zaniżoną, lecz taką, która w jakiś sposób zainteresuje klienta. Niektóre skupy liczą na szczęście i przedstawiają mocno zaniżoną ofertę, takie jednak warto wyeliminować.

Kupujemy samochody osobowe, dostawcze, luksusowe, poleasingowe – słowem każde auto nie starsze niż 13 lat. Toyota, Nissan, Mazda, Mercedes czy BMW ale także Porsche – znajdziesz nas na terenie całej Polski od niedawna także w takich miastach jak Toruń, Rzeszów czy Gliwice

Sprawdź opinie oraz obsługę klienta

Bardzo dobrym sposobem na wybór odpowiedniego skupu jest sprawdzenie opinii o nim, które można znaleźć na przykład na wielu stronach internetowych. Często, choć wstępna oferta jest dobra, to jednak ostateczna jest dużo niższa. Bardzo często również dzieje się tak, że skup oferuje wysoką cenę, jednak rozmyśla się w pewnym momencie, albo gwałtownie ją obniżając, albo też zwyczajnie rezygnując z transakcji. Dobre skupy, prócz realnej oferty oferują również dojazd bezpośredni do klienta. Jest to najlepiej odbierana forma współpracy. Najważniejszą jednak rzeczą przed dobiciem targu jest sprawdzenie, czy skup faktycznie oferuje gotówkę od ręki.

Superautomarket.pl od 2009 r. cieszy się bardzo dobrymi opiniami Klientów w całym kraju – prowadzimy skup samochodów na terenie całej Polski – Poznań, Bydgoszcz, Sopot, Katowice, Wrocław ale także Kraków, Gdańsk, Warszawa oraz Łódź to miasta gdzie posiadamy oddziały. Sprawdź już teraz naszą propozycję za pomocą formularza na stronie

Wiele skupów warunkuje zapłatę za samochód wieloma czynnikami, lub też zwraca po pewnym czasie auto, którego sprzedać się nie da. Jednak prawdziwy, dobry i szanujący klienta skup aut, zawsze i bezwzględnie oferuje pieniądze prosto do ręki, tak, aby klient mógł bez najmniejszych problemów pokryć koszty zakupu nowego samochodu. Jest to niezwykle ważne i pozwala zachować pewność, iż otrzyma się konkretną gotówkę za swój samochód. Obecnie ilość skupów jest znacznie mniejsza, nadal jednak można łatwo natrafić na nieuczciwą firmę. Warto więc takich wyborów się wystrzegać i w miarę możliwości wcześniej reagować jeśli ma się jakieś podejrzenia, co do uczciwości oraz realnego spojrzenia na sprzedaż swojego używanego samochodu. 

Superautomarket.pl wypłaca gotówkę od ręki – zakończył Ci się leasing i chcesz szybko sprzedać samochód poleasingowy bez konieczności przerejestrowania auta? zgłoś się do nas! Chcesz sprzedać samochód luksusowy, drogi lub nietypowy – chętnie odkupimy go od ręki za gotówkę. Masz kilkuletni samochód i chcesz go sprzedać w korzystnej cenie – ZAPRASZAMY!

Czym się kierować wybierając skup samochodów
Oceń ten artykuł


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *