Informacja

Czy warto wstawić auto do autokomisu?


Sprzedaż samochodu, ze względu na niezwykle silnie nasycony rynek wtórny jest coraz trudniejsza. Sprzedający, którzy chcą znaleźć szybkie rozwiązanie, szukają go wszędzie, zarówno w ogłoszeniach lokalnych, jak również przez internet, czy też w komisach samochodowych. W przypadku komisu warto jednak porządnie zastanowić się nad tym, czy warto oddawać samochód w takie miejsce. Istnieje bowiem wiele innych sposobów na szybką sprzedaż samochodu, która nie będzie związana z żadnymi stratami.

Czy warto wybrać autokomis

Kiedy w latach 2005-2010 w Polsce panował olbrzymi bum na samochody sprzedawane na rynku wtórnym, czyli na auta używane, tak zwane autokomisy rozrastały się w szaleńczym tempie. Każdy kto mógł sprowadzał i sprzedawał samochody w swoich komisach. Chwilę po tym bumie natomiast nastąpiło bardzo duże spowolnienie na rynku, co zakończyło się zamknięciem wielu komisów. Te, które przetrwały bardzo ograniczyły swój rynek. Dzisiaj, autokomisy działają już zupełnie inaczej. Niechętnie skupują samochody, chyba, że jest to bardzo okazyjna oferta, częściej natomiast decydują się wyłącznie na wystawienie samochodu celem jego sprzedaży. Jeszcze częściej wystawiają samochody swoich klientów, głównie po to, żeby służyły jako wabik i reklama dla własnych samochodów. Dlatego właśnie pomoc, którą udziela autokomis nie do końca jest pomocą realną i bezinteresowną. Bardzo często klient zostawiając tam swój samochód zwyczajnie poniesie dodatkowe koszty, ponieważ nie będzie mógł sam wystawić swojego samochodu, a autokomis sprzeda jego auto tylko w ostateczności, często również za bardzo niską cenę w stosunku do jego rzeczywistej wartości.

Alternatywa dla autokomisu

Istnieje wiele lepszych i na pewno bardziej efektywnych alternatyw, jeśli chodzi o autokomisy. Najlepszą z nich jest oczywiście znany wszystkim skup aut. Skupy płacą za auta gotówką, dodatkowo, oferują zdecydowanie lepsze warunki. Sprzedaż auta w skupie jest szybka i prosta, do tego samochód nie traci na wartości poprzez oczekiwanie na właściciela. W przypadku autokomisów, sprzedaż takiego auta trwać może nawet kilka miesięcy, co może spowodować dodatkowy spadek jego wartości i zamrożenie aktyw pieniężnych, a także dodatkowe koszty związane z ubezpieczeniem OC oraz przeglądem. Na uwadze warto mieć także, że ubezpieczenia komisów często są tylko iluzoryczne i właściciel może mieć problem z odzyskaniem odszkodowania w przypadku gdy samochód zostanie uszkodzony podczas wichury czy powodzi. Warto więc zastanowić się czy alternatywą dla komisu samochodowego nie będzie skup samochodów płacący od ręki dobre pieniądze. Oddanie samochodu do komisu samochodowego może być opłacalne jedynie wtedy, gdy komis zaoferuje faktycznie dobre warunki, a do tego właściciel będzie chciał uczciwie sprzedać auto, a nie kierować się tylko i wyłącznie tak zwanym wabikiem, co niestety jest powszechne na polskim rynku wtórnym samochodów. Bardzo wiele komisów samochodowych skupuje auta, ale wyłącznie po bardzo atrakcyjnych cenach, czyli takich , w których właścicielowi wybitnie nie opłaca się sprzedać takiego samochodu. Lepiej jest więc podjąć inne kroki w celu szybkiej sprzedaży auta bez stresu i dodatkowego, długiego oczekiwania, które powoduje spadek wartości każdego pojazdu samochodowego.

Superautomarket.pl – to największy skup aut w Polsce. Kupujemy każdy rodzaj aut nie starsze niż 12 lat. Superautomarket.pl oferuje skup samochodów luksusowych na terenie całego kraju od ręki.

Czy warto wstawić auto do autokomisu?
Oceń ten artykuł


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *