Poradnik Kupujących

Czy warto kupić samochód używany z salonu od dilera ?


Od wielu lat, większość dealerów samochodów prowadzi akcje, których celem jest zostawienie auta używanego podczas zakupu nowego samochodu. Następnie, dealerzy Ci prowadzą sprzedaż samochodów używanych, która jednak znacząco różni się od tej, którą prowadzą tak zwani handlarze samochodów. Przede wszystkim sprzedaż aut używanych w salonie odbywa się na zupełnie innej zasadzie, niż sprzedaż aut używanych przez handlarzy. Ponadto, salony bardzo często oferują dodatkowe pakiety, takie jak chociażby gwarancja, dodatkowe ubezpieczenie czy też darmowe przeglądy przez określoną liczbę dni.

Salon proponuje zostawienie Twojego samochodu w rozliczeniu? Daj znam znać – zaproponujemy korzystniejszą ofertę!

Chcesz szybko sprzedać swój używany samochód? – skontaktuj się z Superautomarket.pl największym skupem aut w Polsce.

Wypełnij formularz na naszej stronie Bezpłatna wycena aut używanych

 

Kupujemy używkę w salonie

Dealerzy samochodowi, podążając za zmieniającym się rynkiem, rozpoczęli sprzedaż aut z drugiej ręki. Liczne, bardzo ciekawe zresztą programy, pomogły w tańszym kupnie samochodów nowych, poprzez rozliczenie starszych aut, które następnie szły do dalszej odsprzedaży. W dzisiejszych czasach dealerzy oferują więc klientom rozwiązania dwustronne. Mając na uwadze to, że auto kupione z salonu posiada gwarancję również w przypadku samochodów używanych, dealerzy wprowadzili skrócony i uproszczony model gwarancyjny. Kupując więc auto używane z salonu, możemy na taką gwarancję liczyć. Trzeba jednak również wziąć pod uwagę fakt, że dealer gwarantuje swoim podpisem wykonanie pewnych prac przy samochodzie. Tutaj, zakup nie odbywa się na zasadzie „widziały gały co brały”, lecz przede wszystkim na zasadzie podpisania umowy i spisania konkretnych zobowiązań jednej jak i drugiej strony. Dlatego dealer wskazuje wymienione podzespoły i części oraz daje gwarancję na samochód, natomiast kupujący, często zobowiązuje się do realizowania wszelkiego rodzaju napraw, bezpośrednio u sprzedającego, czyli u dealera. Takie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie ciekawego kompromisu.

 

Cena rynkowa a cena dealera

Kupując używany samochód bezpośrednio z salonu samochodowego, trzeba liczyć się z tym, że kwota zapłacona za auto będzie zdecydowanie wyższa niż cena rynkowa. Wynika to nie tylko z konieczności utrzymania firmy i wysokich kosztów, jakie ponosi dealer samochodu, ale również z faktu, że dealerzy, oferując używane auta, dają na nie również gwarancję, a także podpisują się pod tym, iż są to auta w pełni sprawne. Taki samochód bowiem przeszedł gruntowny przegląd, został poddany licznym naprawom i przede wszystkim jest autem, które zostało sprawdzone i w pełni sprawne przekazane klientowi. Ten element również jest bardzo istotny, ponieważ żaden handlarz, bez względu na to, czy działa na własną rękę, czy też raczej jako firma, nie da na swoje auto gwarancji. Co do opłacalności zakupu takiego samochodu, z tym jest różnie. Wszystko zależy od potrzeb oraz bezpośrednio od człowieka. Jeżeli auto ma być dobre jakościowo i sprawdzone, wówczas kupno używki w salonie jest opłacalne. Jeżeli zaś zależy nam przede wszystkim na cenie, wówczas ta używka traci niejako podstawę do kupna, bowiem ceny rynkowe są zdecydowanie niższe. Warto więc taki zakup gruntownie przemyśleć i zastanowić się nad jego zasadnością.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *