Poradnik Kupujących

Czy warto kupić samochód poleasingowy?


W Polsce rośnie sprzedaż aut nowych. Większość z nich to jednak samochody kupowane przez firmy, najczęściej za pomocą leasingu. Leasing jest bardzo ciekawym sposobem zakupu samochodu, ponieważ pozwala na stosunkowo tanie użytkowanie auta w zamian za stosunkowo niskie raty. Auto najczęściej leasinguje się przez kilka lat, a następnie rzadko kiedy decyduje się na wykupienie go z banku. Po kilku latach bank może auto takie odsprzedać, i często to robi. Często też odsprzedaje je w bardzo korzystnej cenie, bowiem jest to właśnie auto poleasingowe.

Czym się kierować kupując auto poleasingowe

Decydując się na zakup samochodu używanego, bo takim autem jest samochód poleasingowy, warto przede wszystkim sprawdzić stan techniczny auta. Jednak to nie wszystko. Dużo na temat historii samochodu, sposobu użytkowania oraz miejsc, gdzie auto było serwisowane powie nam firma, dla jakiej samochód był wzięty w leasing. Jeżeli firma ta działała w sektorze budowlanym, można spodziewać się, że auto było wykorzystywane w trudnych warunkach na budowach. Jeżeli natomiast była to firma zajmująca się handlem, wówczas samochód mógł być traktowany nieco lżej. Trzeba mieć też świadomość, że auto poleasingowe było autem firmowym. Niestety, w Polsce panuje przekonanie, że najlepszy samochód to samochód firmowy, ponieważ można z nim zrobić, co tylko się chce, i tak właściciel za niego płaci. W takim też wypadku często samochody te przechodzą swoistą drogę przez piekło. Warto więc sprawdzić firmę, która dane auto użytkowała.

Auto poleasingowe to auto tańsze

Biorąc pod uwagę rocznik, model i ilość przejechanych kilometrów, to porównując dwa takie same modele samochodu, gdzie auto po leasingu będzie rywalizowało z autem prywatnym, zawsze dojdzie do sytuacji, że to samochód po leasingu będzie zdecydowanie tańszy. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to auto, które wykorzystywane było przez firmę. Co więcej, bank chce się takiego samochodu pozbyć, ponieważ i tak zarobił już na nim wystarczająco dużo. Dlatego też sprzedaż auta w niskiej cenie jest bardzo często praktykowana. Wbrew pozorom nie jest łatwo kupić samochód poleasingowy. Często trzeba wykazać się odpowiednimi znajomościami w banku, aby takie auto kupić. Często samochody takie są już wcześniej rezerwowane, a banki mają podpisane umowy z nowymi właścicielami znacznie wcześniej, zanim samochód trafi do sprzedaży. Niestety, takie są realia, bowiem samochody po leasingu są bardzo atrakcyjnym i łakomym kąskiem dla handlarzy samochodów.

Auta poleasingowe – zalety i wady

Samochody poleasingowe mają liczne zalety i mają też swoje wady. Do zalet warto zaliczyć na pewno fakt, że są to samochody znacznie tańsze. W większości przypadków są to samochody serwisowane w serwisach autoryzowanych, bowiem tego wymaga od użytkownika auta umowa z bankiem. Dlatego też samochody tego typu są bardzo popularne. Minusem z pewnością jest fakt, że użytkowane były jako auta firmowe. Dlatego też, jeśli chodzi o sposób użytkowania, mógł on być naprawdę bardzo zróżnicowany.

Superautomarket.pl to skup aut działający na terenie całego kraju. Kupujemy samochody nie starze niż 10 lat – auta każdego rodzaju w tym samochody poleasingowe, dostawcze oraz luksusowe. Zapoznaj się z naszą ofertą wypełniając formularz WYCENY ONLINE na naszej stronie. Sprzedaj swój samochód już dziś za gotówkę.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *