Poradnik Kupujących

Czy warto kupić samochód po gradobiciu?


Setki, o ile nie tysiące ogłoszeń sprzedaży aut dziennie zawiera liczne informacje dotyczące różnych wydarzeń, które mają wpływ na cenę auta, jego stan techniczny czy też wizualny. Gradobicie jest jednym z nich. Auta po gradobiciu są bardzo poszukiwane, szczególnie wśród handlarzy samochodów. Wpływ na to ma kilka czynników. Samochód po gradobiciu można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie, a następnie sprzedać go z zyskiem. Gradobicie nie wpływa zasadniczo na mechanikę auta i stan techniczny elementów mechanicznych, dlatego właśnie auta po gradobiciu są tak poszukiwane. Uszkodzenia jakie powoduje grad Najbardziej wrażliwym elementem każdego samochodu jest rzecz jasna jego karoseria i elementy blacharskie.

Nie bez powodu poddawane są one często podwójnemu cynkowaniu, a sam samochód jest lakierowany specjalnymi farbami, które zapobiegają nie tylko gniciu, ale również uszkodzeniom powierzchniowym. Wygląd samochodu budują nie części mechaniczne, lecz właśnie elementy blacharskie, dlatego też producenci przykładają do nich bardzo dużą uwagę. Gradobicie powoduje nie tylko uszkodzenie lakieru na elementach blacharskich, ale również wygięcia blachy i głębokie uszkodzenia, które później mogą mieć wpływ na odporność na korozję takiej blachy. Dlatego w wielu przypadkach samochody po gradobiciu są nawet o 40% tańsze niż te w dobrym stanie. Gradobicie nie powoduje jednak uszkodzenia części mechanicznych samochodu. Auto jest sprawne technicznie, wymaga jednak napraw blacharskich, a nierzadko również wymiany podzespołów blacharskich.

O ile taniej kupimy auto po gradobiciu? Wiedząc, że gradobicie może spowodować trwałe uszkodzenie blachy samochodu, auto takie sprzedawane jest znacznie taniej. Chodzi tutaj nie tylko o odkształcenia czy też odpryski lakieru, lecz także o uszkodzenie warstwy ocynku, co może doprowadzić do późniejszego, bardzo dynamicznego gnicia auta. Dlatego właśnie, samochód po gradobiciu może być tańszy nawet o 40%. Wszystko zależy od tego, jak duże są uszkodzenia w blacharce. Dla handlarzy taki samochód to niemały rarytas, bowiem wielu z nich skutecznie „ukrywa” ślady gradobicia przy odsprzedaży auta. Jest to niestety bardzo częsta praktyka, natomiast klient końcowy nie ma pojęcia co takiego kupił.

Opłacalność kupna takiego samochodu jest zależna od konkretnego przypadku. Czasem, uszkodzenia po gradzie są tak głębokie, iż konieczne byłoby wymienienie maski, blachy dachu samochodu, czy też klapy, a nawet blach bocznych. Czasem jednak są to uszkodzenia powierzchniowe, które można bardzo szybko i łatwo wyeliminować poprzez specjalny sprzęt. Wówczas takie auto jest w zasadzie samochodem pełnowartościowym, kupionym znacznie taniej.

 

Jak szybko sprzedać auto po gradobiciu? W korzystnej cenie? Tylko w największym w Polsce skupie aut za gotówkę SuperAutoMarket.pl – wypełnij już teraz formularz wyceny online na naszej stronie, dodaj kilka zdjęć samochodu i poczekaj na naszą propozycję cenową – prześlemy ją na Twojego e-maila w ciągu 1h.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *